Kultura czasu wolnego

Czas wolny – co to takiego?

Bywa przeciwstawiany czasowi spędzanemu w pracy. Czy jest to czas nic nierobienia? Albo robienia nie tego, co zwykle się robi? Nietroszczenia się o sprawy dnia codziennego? Ale gdy czas wolny dobrowolnie poświęcamy pracy twórczej, intelektualnej, nawet fizycznej, pojawia się wtedy słowo KULTURA i nie musi to być z wielkiej litery kontakt z literaturą, muzyką czy teatrem. Jest też kulturalne zachowanie się przy stole. Celebrowanie niedzielnego spaceru z rodziną, z przyjaciółmi. Piknik ze śpiewami i dobrym winem. Kawa i ciasteczko pod kasztanem w słoneczny dzień. O sporcie też mówimy często – kultura fizyczna.

Jak bardzo pojęcia te i zachowania ludzi zmieniły się przez ponad 100 lat, możemy zobaczyć i ocenić sami. Zapraszamy na fotograficzną podróż przez historię, oderwijmy się od presji codziennej krzątaniny – spędźmy z kulturą trochę czasu.

Wystawa

 

 

Zapraszamy na finisaż wystawy Kultura czasu wolnego

FINISAŻ WYSTAWY
niedziela, 9 października, od godz. 14:00
STARY DWORZEC
Zbąszyń

 

Zajęcia fotograficzno-plastyczne

W ramach projektu „Kultura czasu wolnego” zaprosiliśny młodych twórców do wspólnej zabawy plastyczno-fotograficznej. Naszym bohaterem był łabędź zbąszyński, który bardzo lubi spędzać swój wolny czas w kulturalny sposób. Powstały projekty scenograficzne, które potem fotografowaliśmy ucząc się pod okiem fotografa jak patrzeć przez oko kamery, co to jest samowyzwalacz a także jak efektownie pozować do zdjęć.

 

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

 

2459

UDOSTĘPNIONYCH
SZKLANYCH NEGATYWÓW
W KOLEKCJI FUNDACJI TRES

1724

OBIEKTY W INWENTARZU ARCHIWALNYM